106
Guaranteed
Places
- 1st Place - Connor Dean of Westover
- 2nd Place - Joshua Sasser of Harnett
Central
- 3rd Place - Akil Moore of Terry Sanford
- 4th Place - Tyron Grant of Pine Forest
1st
Place Match
- Connor Dean (Westover) 22-1, So. over
Joshua Sasser (Harnett Central) 13-11, Jr. (Fall 1:21)
3rd
Place Match
- Akil Moore (Terry Sanford) 4-19, Fr. over
Tyron Grant (Pine Forest) 11-15, Fr. (Fall 2:31)
113
Guaranteed
Places
- 1st Place - Christian Nelson of Pine
Forest
- 2nd Place - Carson Keating of EE Smith
- 3rd Place - Jaequan Zinzow of Westover
- 4th Place - Martin Cardenas of Terry
Sanford
1st
Place Match
- Christian Nelson (Pine Forest) 26-14, Fr.
over Carson Keating (EE Smith) 4-5, Fr. (Fall 1:43)
3rd
Place Match
- Jaequan Zinzow (Westover) 9-8, Jr. over
Martin Cardenas (Terry Sanford) 2-19, So. (Fall 2:13)
120
Guaranteed
Places
- 1st Place - Jayvion Johnson of Pine Forest
- 2nd Place - Carson Ambell of Overhills
- 3rd Place - Jaren Thomas of Western
Harnett
- 4th Place - Lah Htoo of Westover
1st
Place Match
- Jayvion Johnson (Pine Forest) 34-6, Jr.
over Carson Ambell (Overhills) 15-10, So. (MD 17-5)
3rd
Place Match
- Jaren Thomas (Western Harnett) 15-17, Jr.
over Lah Htoo (Westover) 12-18, So. (Fall 0:36)
126
Guaranteed
Places
- 1st Place - Nyrell Gaskin-Brantley of Pine
Forest
- 2nd Place - Nicholas Duckworth of Western
Harnett
- 3rd Place - Hunter Bill of Harnett Central
- 4th Place - Nolan Morris of Overhills
1st
Place Match
- Nyrell Gaskin-Brantley (Pine Forest)
33-13, Sr. over Nicholas Duckworth (Western Harnett) 12-20, Sr.
(Fall 2:20)
3rd
Place Match
- Hunter Bill (Harnett Central) 15-12, Fr.
over Nolan Morris (Overhills) 4-8, Fr. (Fall 2:06)
132
Guaranteed
Places
- 1st Place - Sincere Savage of Overhills
- 2nd Place - Colton Hubbard of Terry
Sanford
- 3rd Place - Abdiel Rodriguez of Pine
Forest
- 4th Place - Simon Landon of Harnett
Central
1st
Place Match
- Sincere Savage (Overhills) 23-7, Jr. over
Colton Hubbard (Terry Sanford) 15-14, So. (Dec 8-2)
3rd
Place Match
- Abdiel Rodriguez (Pine Forest) 19-16, So.
over Simon Landon (Harnett Central) 10-8, Jr. (Fall 0:16)
138
Guaranteed
Places
- 1st Place - Giovanni Sgro of Terry Sanford
- 2nd Place - Chase Chlebowski of Western
Harnett
- 3rd Place - Jacaden Brown of Pine Forest
- 4th Place - Lavar Foster of Westover
1st
Place Match
- Giovanni Sgro (Terry Sanford) 32-9, Jr.
over Chase Chlebowski (Western Harnett) 11-21, So. (Fall 2:36)
3rd
Place Match
- Jacaden Brown (Pine Forest) 24-16, So.
over Lavar Foster (Westover) 2-2, Jr. (Fall 0:35)
144
Guaranteed
Places
- 1st Place - Samuel Gantt of Pine Forest
- 2nd Place - Cory Cooper of Westover
- 3rd Place - Ben Rich of Western Harnett
- 4th Place - Frantz Kery-Louis of EE Smith
1st
Place Match
- Samuel Gantt (Pine Forest) 44-3, So. over
Cory Cooper (Westover) 23-4, Sr. (Fall 5:36)
3rd
Place Match
- Ben Rich (Western Harnett) 30-18, Jr. over
Frantz Kery-Louis (EE Smith) 2-8, Sr. (Fall 3:00)
150
Guaranteed
Places
- 1st Place - Cameron Curva of Western
Harnett
- 2nd Place - Jack Kancler of Pine Forest
- 3rd Place - Stephen Hubbard of Terry
Sanford
- 4th Place - Royce Espinoza of Triton
1st
Place Match
- Cameron Curva (Western Harnett) 38-6, Sr.
over Jack Kancler (Pine Forest) 23-6, So. (TF-1.5 2:17 (16-1))
3rd
Place Match
- Stephen Hubbard (Terry Sanford) 20-9, Jr.
over Royce Espinoza (Triton) 6-15, Fr. (TF-1.5 5:00 (17-2))
157
Guaranteed
Places
- 1st Place - Deshawn Carty of Harnett
Central
- 2nd Place - Christian Curva of Western
Harnett
- 3rd Place - Cameron Hunt of Westover
- 4th Place - Gabriel Gonzalez of Overhills
1st
Place Match
- Deshawn Carty (Harnett Central) 23-3, Sr.
over Christian Curva (Western Harnett) 34-11, Jr. (Dec 6-2)
3rd
Place Match
- Cameron Hunt (Westover) 23-7, Sr. over
Gabriel Gonzalez (Overhills) 20-8, So. (Fall 4:44)
165
Guaranteed
Places
- 1st Place - Troy Shannon of Terry Sanford
- 2nd Place - James Lee of Western Harnett
- 3rd Place - Ramir Jones of Pine Forest
- 4th Place - Emmanuel Scott of Westover
1st
Place Match
- Troy Shannon (Terry Sanford) 28-5, Jr.
over James Lee (Western Harnett) 38-10, Sr. (SV-1 8-6)
3rd
Place Match
- Ramir Jones (Pine Forest) 21-18, Sr. over
Emmanuel Scott (Westover) 4-3, Fr. (Fall 1:25)
175
Guaranteed
Places
- 1st Place - NaZiah Rice of Westover
- 2nd Place - Asa Robinson of Terry Sanford
- 3rd Place - Matthew Schnieder of Overhills
- 4th Place - Aiden Ruiz of Western Harnett
1st
Place Match
- NaZiah Rice (Westover) 13-7, Jr. over Asa
Robinson (Terry Sanford) 12-11, Jr. (Fall 2:53)
3rd
Place Match
- Matthew Schnieder (Overhills) 14-9, Sr.
over Aiden Ruiz (Western Harnett) 10-14, Sr. (Fall 2:17)
190
Guaranteed
Places
- 1st Place - Nicholas Paddock of Pine
Forest
- 2nd Place - Chevelle Cade of Westover
- 3rd Place - John Willaford of Triton
- 4th Place - Justice Clifton of Terry
Sanford
1st
Place Match
- Nicholas Paddock (Pine Forest) 29-7, Jr.
over Chevelle Cade (Westover) 20-7, Sr. (Fall 1:40)
3rd
Place Match
- John Willaford (Triton) 8-2, Jr. over
Justice Clifton (Terry Sanford) 1-2, So. (Fall 0:24)
215
Guaranteed
Places
- 1st Place - Jiwaun Flemming of Pine Forest
- 2nd Place - Dillon Cromartie of Terry
Sanford
- 3rd Place - Michael McPeak of Triton
- 4th Place - Nehemiah Melvin-Williams of EE
Smith
1st
Place Match
- Jiwaun Flemming (Pine Forest) 37-7, Sr.
over Dillon Cromartie (Terry Sanford) 7-12, So. (Fall 1:02)
3rd
Place Match
- Michael McPeak (Triton) 13-8, Sr. over
Nehemiah Melvin-Williams (EE Smith) 2-3, Jr. (Inj. 0:00)
285
Guaranteed
Places
- 1st Place - Robert Wall of Westover
- 2nd Place - Kayleb Griffin of Overhills
- 3rd Place - Scottie Dunn of Terry Sanford
1st
Place Match
- Robert Wall (Westover) 15-8, So. over
Kayleb Griffin (Overhills) 2-3, Jr. (Fall 1:24)
3rd
Place Match
- Scottie Dunn (Terry Sanford) 3-6, Sr. over
() , . (Bye)
|